Čučoriedky sú široko oceňované pre svoju jemnú, sladkú chuť a nutričnú hodnotu. Čučoriedky pestujeme pre ich drobné ovocie, ale aj pre okrasu. Na jeseň majú často krásne červené listy. Čučoriedky sú vhodné na prípravu kompótov, sirupov, sušenie i mrazenie. Majú vysoký obsah minerálnych látok, antioxidantov, vitamínu A a C. Vďaka tomu patria k najzdravším ovocným druhom. Pozitívne vplývajú na krvný tlak, nervový systém, cievy, riedia krv, zlepšujú nočné videnie a ostrosť videnia.
Čučoriedka kanadská patrí medzi drobné ovocie, ktoré je pre svoju výraznú chuť veľmi obľúbené. Pestovanie a sadenie čučoriedok je nenáročné, majú však špecifické nároky na pôdu a stanovište. Výber vhodného stavovišťa a vhodnej pôdy je základom úspešného pestovania a dobrej úrody.
Sadenie čučoriedok realizujeme do pripravenej ľahkej a priepustnej pôdy s vysokým podielom organickej hmoty (10%). Dôležitá je pôdna reakcia (pH pôdy). Čučoriedky sú typicky kyslomilné rastliny a potrebujú pôdu s hodnotou pH v rozmedzí 3,5 – 4,5. Používaným substrátom na ich pestovanie je zmes vrchoviskovej rašeliny, kompostovanej kôry a kompostovaných pilín z ihličnatého dreva. Rastliny zasadené vo vhodnej pôde dobre rastú a dosahujú vysokú úrodu. Ak sa o rastliny staráme správne, úroda je 3 – 6 kg ovocia na jeden krík.
V našich podmienkach netrpia chorobami ani škodcami.