Viac ako kvetmi upútajú lesklými alebo matnými kožovitými listami, ktoré môžu byť len čisto zelené alebo rôznofarebné. Ich krása začína vynikať v období, keď iné dreviny strácajú listy a najkrajšie záhradné trvalky sú „zatiahnuté“. Vždyzelené bršleny pochádzajú z rôznych oblastí Ázie a sú súčasťou vidieckych aj moderných výsadieb. Niektoré z nich sú vhodné aj na pestovanie vo vegetačných nádobách.
Ide o nenáročné dlhoveké dreviny, ktoré sa za predpokladu, že majú splnené základné požiadavky, pekne rozrastajú. Využijeme ich v menších aj vo väčších záhradách. Vyššie druhy využijeme v kvetinových záhonoch alebo pri plotoch a v predzáhradkách, nižšie sú vhodné na vytvorenie súvislých nízkych porastov alebo ako pokryv pôdy na problematickejších miestach a svahoch. V sortimente sú aj popínavé druhy a tiež miniatúry, ktoré sa uplatnia v skalkách. Veľmi dobre znášajú rez, vďaka nemu pôsobia kompaktnejšie a sú husto olistené.
Jednotlivé druhy a kultivary majú rôzne požiadavky na svetlo. Tie s pestrými panašovanými listami potrebujú viac slnka, v tieni sú menej vyfarbené. Rastliny s čisto zelenými listami tolerujú aj tieň. Pre pestrofarebné bršleny vyberieme stanovište, na ktorom nebudú počas zimy celý deň vystavené slnku. Obľubujú priepustnú, výživnú a skôr vlhkejšiu pôdu na záveterných miestach. Po zakorenení dobre znášajú aj sucho.
Vyššie bršleny pôvodom z Japonska sú ideálne do miernych a teplejších polôh. Nižšie druhy a kultivary pôvodom z Číny sú o niečo odolnejšie. Znášajú pokles teplôt až do -30 ⁰C a ocenia mierne kyslý substrát.
Tvarovanie a strihanie je najlepšie načasovať na jarné obdobie až do konca júla.